Mini żurawie są urządzeniami, które coraz częściej wykorzystuje się do różnego typu prac budowlanych oraz remontowych. Jest to sprzęt, który dzięki swoim niewielkim wymiarom oraz niezwykle dużej wytrzymałości, poradzi sobie zarówno podczas mniejszych, jak i większych robót budowlanych. Urządzenia te pomimo niewielkich rozmiarów, pomogą nam w wykonaniu zaawansowanych prac, gdzie wymagana jest duża precyzja oraz wysoka siła udźwigu.

Wszechstronne zastosowanie

Do najważniejszych parametrów mini żurawi zaliczyć można jego duży udźwig. Jest to urządzenie, które pomimo swoich miniaturowych wymiarów, może unieść ciężar o wadze niemalże 3 ton. Często możemy spotkać się z maszynami, które przenoszą ciężary do 500 kilogramów, jednak sprzęty o takim udźwigu w zupełności wystarczą, jeżeli chodzi o większość prac budowlanych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom urządzenia te znajdą swoje zastosowanie na niewielkich placach budowy czy też we wnętrzach budynku. Istotnym parametrem jest wszechstronność ich zastosowania. Mini żuraw doskonale sprawdzi się między innymi do montażu okien, ponieważ jest wyposażony w przyssawki do szyb. Maszyna ta poradzi sobie również z transportem ciężkich produktów, takich jak na przykład materiały budowlane.

Korzyść dla środowiska

Urządzenia przyjazne dla środowiska, są bardzo cenione w obecnych czasach. Jak bowiem wiadomo, chcemy minimalizować produkowanie zanieczyszczeń oraz odpadów. Dlatego też wybór mini żurawia jest jak najbardziej słuszny. Urządzenie to jest bowiem napędzane nie tylko silnikami spalinowymi, ale także hybrydowymi lub elektrycznymi. Dzięki temu wytwarzamy znacznie mniej zanieczyszczeń do środowiska. Warto także mieć na uwadze, że dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego, urządzenie może być wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń, takich jak na przykład hale produkcyjne, ponieważ nie będzie ono wytwarzało szkodliwych dla zdrowia spalin.

Przeczytaj również: Kiedy opłaca się wynająć mini żuraw?

Minimalizacja kosztów podczas budowy

Im większe jest urządzenie, tym większe są również koszty jego eksploatacji. Dlatego warto rozważyć zakup lub wynajem mini żurawia. Dzięki swoim mniejszym rozmiarom jest on tańszy w utrzymaniu, a także przechowywaniu. Dodatkowo do obsługi mini żurawia nie potrzebujemy zatrudniać dużej ilości pracowników, co także przyczynia się do redukcji kosztów.