Mini żurawie to niewielkich rozmiarów urządzenia, zdolne do przenoszenia bardzo ciężkich i niewymiarowych ładunków. Używa się ich wszędzie tam, gdzie ze względu na uwarunkowania terenu zastosowanie zwykłego, ciężkiego sprzętu byłoby niemożliwe. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Czym są mini żurawie?

Oferowane przez nas mini żurawie posiadają niewielkie, kompaktowe rozmiary i są bardzo proste w obsłudze. Są również łatwe w transporcie i mogą być stosowane podczas prac na trudnych terenach. Wyposażone w specjalne chwytaki, mogą przenosić towary i manipulować różnego rodzaju ładunkami o wadze od trzystu kilogramów do ponad trzech ton. Mini żurawie mają zamontowane silniki Diesla lub silniki elektryczne, co sprawia, że pracują cicho i nie emitują szkodliwych substancji. Ich nośność wynosi od jednej do ośmiu ton, a wysokość haka sięga dwudziestu pięciu metrów. Wywierają mały nacisk na podłoże. Szczególnym rodzajem oferowanych przez nas mini żurawi są mini żurawie gąsienicowe. Dzięki specjalnemu podwoziu wjadą nawet w ciasne i trudnodostępne miejsca, doskonale radząc sobie na każdym podłożu i na niewielkich przestrzeniach. W mini żurawiach gąsienicowych hak montowany jest bezpośrednio na końcu wysięgnika, mogą też posiadać wciągarkę z liną.

Główne zastosowania mini żurawi

Mini żurawie to urządzenia niezwykle uniwersalne, o szerokim zastosowaniu. Ułatwiają montowanie dużych przeszkleń na placach budowy, w halach oraz w budynkach mieszkalnych. Można się nimi poruszać zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, gdyż nie uszkadzają podłoża. Poradzą sobie także doskonale z transportem i montażem konstrukcji metalowych oraz stalowych. Mini żurawie stosowane są również w pracach wyburzeniowych oraz podczas relokacji maszyn. Kolejnym obszarem, w którym stosuje się mini żurawie na szeroką skalę są prace konserwacyjne w kościołach oraz prace muzealne, związane na przykład z organizacją wystaw.

Przeczytaj również: Jakie uprawnienia trzeba posiadać na żurawie samojezdne?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mini żurawi. Proponujemy Państwu maszyny nowe i używane, które można u nas zakupić lub wynająć. Druga możliwość jest bardziej opłacalna, w sytuacji, gdy zaistniała konieczność jednorazowego skorzystania z mini żurawia.