Podnośniki koszowe to dźwigi z charakterystycznym koszem, w którym znajduje się pracownik podczas wykonywania prac interwencyjnych lub prac na wysokościach. Maszyny te można albo kupić, albo wynająć. Zanim jednak przyjrzymy się obu rozwiązaniom, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym są podnośniki koszowe.

Charakterystyka podnośników koszowych

Podnośniki koszowe mogą być montowane na pojazdach lub na przyczepach. Te, montowane na samochodach poruszają się po drogach publicznych jako samodzielne pojazdy. Drugi typ podnośników jest ciągniony za pojazdem na przyczepie. Ponadto wyróżnia się podnośniki:

  • masztowe,
  • przegubowe,
  • teleskopowe,
  • przegubowo-teleskopowe.

W podnośnikach masztowych hydrauliczne ramię wysuwa się w pionie, natomiast w podnośnikach przegubowych jest ono w stanie omijać przeszkody między podwoziem a miejscem pracy. Podnośniki teleskopowe posiadają największy zasięg boczny. Wszystkie podnośniki wyposażone zostały w specjalne kosze. Można w nich transportować ładunki i towary.

Przeczytaj również: Kiedy lepiej wynająć podnośnik, a kiedy kupować?

Lepiej kupić czy wynająć podnośnik koszowy?

W naszej ofercie posiadamy przede wszystkim podnośniki koszowe przegubowe, teleskopowe i na przyczepkach.  Można je kupić lub wynająć. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy maszyny używa się stosunkowo często. Kupno podnośnika ponadto sprawia, że firma jest elastyczna i z łatwością może odpowiadać na bieżące zamówienia od klientów na konkretne prace na wysokości lub interwencyjne. Przy dużej ilości zleceń koszt nabycia podnośnika zwraca się bardzo szybko. Zakup maszyny polecamy zwłaszcza firmom, wyspecjalizowanym w jednym typie usług. Oferujemy zarówno podnośniki nowe, jak i używane w doskonałym stanie.

Jeśli natomiast nie masz miejsca, w którym mógłbyś przechowywać podnośnik poza godzinami jego eksploatacji lub jeśli twoja firma oferuje szeroki wachlarz usług, do których realizacji jedna maszyna to za mało, zalecamy wynajem sprzętu. Dodatkowo, wynajmując podnośnik nie musisz martwić się o jego konserwację, przeglądy techniczne czy szkolenia operatorów. Decydując się na wynajem podnośnika, ustalasz z nami ilość czasu, na jaki go dzierżawisz oraz jaki będzie zakres prac. Zasady wynajmu są jasne i przejrzyste, a ty nie musisz martwić się o maszynę po zakończeniu robót!